Başa Dön

HİZMETLERİMİZ » PSİKOEĞİTİM GRUPLARI

DİKKAT BECERİLERİNİ GELİŞTİRME GRUPLARI

Dikkat; odaklanma, dikkati o odakta sürdürebilme ve dağılan dikkati tekrar odaklayabilmeyi içeren birtakım işlevlerden oluşur. Dikkat eksikliği yaşayan çocuk bu işlevlerden herhangi biri ya da birkaçında sorun yaşar. Dikkate ilişkin yaşanan her sorun öğrenmeye de yansır. Çünkü dikkat öğrenmenin temel işlevlerinden biridir.

Dikkat becerilerini geliştirme çalışmaları ile çocuklardaki dikkat yoğunluğunun arttırılması amaçlanmaktadır. Yaş gruplarına uygun şekilde oyunla desteklenmiş egzersiz çalışmaları bu hedef doğrultusunda şekillendirilmektedir.

Dikkat Becerilerini Geliştirme Gruplarımız; okul öncesi dönemi ve okul çağı çocuklarını içermektedir. Grup süremiz toplam 12 haftadır. Grup çalışmalarına başlamadan önce ve her ayın sonunda mutlaka çocuk ve aile görüşmesi yapılıp aileler bilgilendirilir. Yapılan çalışmaların evde de desteklenmesi için aileye destek verilir. Grup çalışmaları en fazla 6 çocuk ile kapalı grup olarak haftada 1,5 saatlik oturumlar şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Grup çalışmalarına katılacak çocukların yaş gruplarına ve beceri gelişim düzeyine göre planlama yapılmaktadır. Benzer özelliklere sahip olan çocuklar aynı grupta yer almaktadır.
Dikkat Oyunları Atölyesi

Yaz tatilinde çocuklarınızın eğitim hayatına katkı sağlamak, onların dikkat, algılama, bellek, yorumlama becerilerinin gelişimini desteklemek, aynı zamanda eğlenceli oyunlarla hem öğrenip hem de dikkatlerini geliştirmek için dikkat oyunları atölyemize bekliyoruz.

Tel: 0553 507 2560

Adres: Antalya Davranış Enstitüsü, Varlık Mah. Teomanpaşa Cad. Özgül Apt. Kat:1 No:1 Muratpaşa/ ANTALYA

Her oturum 90 dakika olup, 8 hafta sürecektir.

Eğitime kimler katılabilir: 5-14 yaş arası çocuklar

Katılım ve Ayrıntılı Bilgi İçin Arayınız

Eğitim Ücreti aylık 250 TL

Bu sayfayı paylaşın
Varlık Mah. Teomanpaşa Cad. 174. Sok. Özgül Apt. Kat:1 No:1 Muratpaşa, ANTALYA
+90 553 507 2560
info@antalyadavranisenstitusu.com

Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları Antalya Davranış Enstitüsü’ne aittir, izinsiz kullanılamaz © 2014 Antalya.

Tasarım Altantois