Başa

Hizmetlerimiz » Psikoeğitim Grupları

Psikoeğitim Grupları

Dikkat Becerilerini Geliştirme Grupları

Dikkat; odaklanma, dikkati o odakta sürdürebilme ve dağılan dikkati tekrar odaklayabilmeyi içeren birtakım işlevlerden oluşur. Dikkat eksikliği yaşayan çocuk bu işlevlerden herhangi biri ya da birkaçında sorun yaşar. Dikkate ilişkin yaşanan her sorun öğrenmeye de yansır. Çünkü dikkat öğrenmenin temel işlevlerinden biridir.

Dikkat becerilerini geliştirme çalışmaları ile çocuklardaki dikkat yoğunluğunun arttırılması amaçlanmaktadır. Yaş gruplarına uygun şekilde oyunla desteklenmiş egzersiz çalışmaları bu hedef doğrultusunda şekillendirilmektedir.

Dikkat Becerilerini Geliştirme Gruplarımız; okul öncesi dönemi ve okul çağı çocuklarını içermektedir. Grup süremiz toplam 12 haftadır. Grup çalışmalarına başlamadan önce ve her ayın sonunda mutlaka çocuk ve aile görüşmesi yapılıp aileler bilgilendirilir. Yapılan çalışmaların evde de desteklenmesi için aileye destek verilir. Grup çalışmaları en fazla 6 çocuk ile kapalı grup olarak haftada 1,5 saatlik oturumlar şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Grup çalışmalarına katılacak çocukların yaş gruplarına ve beceri gelişim düzeyine göre planlama yapılmaktadır. Benzer özelliklere sahip olan çocuklar aynı grupta yer almaktadır.
Dikkat Oyunları Atölyesi

Yaz tatilinde çocuklarınızın eğitim hayatına katkı sağlamak, onların dikkat, algılama, bellek, yorumlama becerilerinin gelişimini desteklemek, aynı zamanda eğlenceli oyunlarla hem öğrenip hem de dikkatlerini geliştirmek için dikkat oyunları atölyemize bekliyoruz.

Tel: 0553 507 2560

Adres: Antalya Davranış Enstitüsü, Varlık Mah. Teomanpaşa Cad. Özgül Apt. Kat:1 No:1 Muratpaşa/ ANTALYA

Her oturum 90 dakika olup, 8 hafta sürecektir.

Eğitime kimler katılabilir: 5-14 yaş arası çocuklar

Katılım ve Ayrıntılı Bilgi İçin Arayınız


Diğer Hizmetlerimiz