Başa

Hakkımızda

Antalya Davranış Enstitüsü
Profesyonel Psikolojik Terapi ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetleri

ADE (Antalya Davranış Enstitüsü), deneyimli terapist kadrosuyla ruh sağlığı hizmetlerinden yararlanmak isteyen bireylere, çocuklara, ailelere, çiftlere profesyonel olarak eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

ADE, Antalya ve çevresinde kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

ADE, ruh sağlığı profesyonellerine yönelik uzmanlık eğitimleri düzenlemektedir.

ADE, eğitim araştırma çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmaları da yürütmektedir. Merkezimizde verilen hizmetler, alanında uzman psikolog, psikiyatristler tarafından verilmektedir.
Uzmanlarımız

Danışanlarımızdan Yorumlar

Kamila Hanım,

İlkokula başlayan oğlum, okuma ve yazmada zorlanıyordu. Zaman geçtikçe zorlanması daha da arttı. Yapılan teste bağlı olarak bir program oluşturuldu. Kamila Hanım ile kıs sürede olumlu gelişmeler kaydettik. Seanslarımıza devam ediyoruz. Emeklerinden ve ilgisinden dolayı Kamila Hanım’a teşekkürler.

D.Ö / 19.012021
Şule Hanım,

Tavsiye üzerine başladığımız oyun terapilerinden oğlum da ben de çok güzel sonuçlar almaya başladık. Terapiyi sadece oğlum almasına rağmen annesi olarak bende değişmeye başladım. Sizlerle yolumuz uzun, iyi ki kesişmiş yollarımız. Çok teşekkür ediyoruz. Sevgiler…

K.E / 20.01.2021
Şule Hanım,

Evet bizde tavsiye üzerine Ade’de terapiye başladık. Almış olduğumuz oyun terapileri işe yaramaya başladı. Çevremde gördüğüm çocuklara da yardım amaçlı öneriyorum. Bize verdiğiniz katkıdan dolayı çok teşekkür ederiz.

R.M / 20.01.2021
Şule Hanım,

Şule Hanım ile tanışmak oğlum için çok büyük bir şans oldu. Tavsiyeleri ile bizim bakış açımızı değiştirdi, oğlumuzun yoluna ışık oldu. Verdiği emek için minnettarım.

V.K / 21.01.2021
Şule Hanım,

Biz Ade’ye 2 yaşındaki kızımın problem yaşamasıyla geldik. Burada anne baba kızımızda yerine getirmemiz gereken eksiklikleri fark ettik. Daha doğrusu verdiğimiz eğitimde farkındalığımız arttı. Kızımızda yaşının gereği şekilde davranmaya başladı. Konuşma konusunda da kelimeler yavaş yavaş dökülmeye başladı. En önemlisi kızımız burayı çok seviyor ve çok eğleniyor. Size ve ekibinize teşekkür ederiz.

B.A/ 22.01.2021
Şule Hanım,

Biz altı buçuk yaşındaki oğlumun gerginliği, takıntıları vb. problemlerden dolayı Ade’ye geldik. Şule Hanım ile oğlum iyi bir iletişim kurdu. Bize ve ailemize verdiği uygulamalı yönergelerle sorunları daha kolay çözdük. Bu merkezi seviyor oğlum, teşekkür ederiz.

A.S / 22.01.2021
Sabina Hanım,

Kızımla iletişim kuramıyor, onunla muhabbet edemiyorken, Sabina Hanım ile tanıştık. Kendimi çıkmaz bir yolda hissederken bana yetişti. Kızım Sabina ablasını, Şükran ablasını çok sevdi. İletişimi mükemmel dolayısıyla bana güzel yansıyor. İyi ki varsınız ve iyi ki sizinle tanıştık. Allah’ım kimseyi derde koymasın sıkıntılı kullarınada sizinle tanışmayı nasip etsin. Hepinize teşekkürler.

B.Y / 23.01.2021
Şule Hanım,

Ben oğlumla birlikte gelmeye başladık. Aile içinde problemler vardı. Oğlumun bundan daha az etkilenmesi ve geleceğinin daha iyi olması için başladık. Sekiz aydır geliyoruz. Çok yol aldık. Takıntı ve korkularımız azaldı. Birbirimizi dinleyip, anlamaya başladık. Hatalarımızı en aza indirgemeye başladık. Çözüm odaklı kitaplar okuyorum. Kendimizi geliştirecek yollar keşfediyoruz. Yardımlarından dolayı Şule Hanım’a ve sekreteri Şükran Hanım’a çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, sizleri çok seviyorum. Anlayışınız ve yardımlarınız için kalpten minnettarız. Sevgi ve saygılarımızla…

H.Ö / 23.01.2021
Şule Hanım,

Merhaba ADE ailesi; oğlumun gözünde olan tik nedeniyle başladığımız tedavimiz, içinde biriktirdiği öfkeyi dışa yavaş yavaş vurmaya başlamasıyla devam ediyor. Benim düşüncemden çok oğlumun buraya heyecanla gelmesi benim için en büyük memnuniyet. Emeğiniz ve özveriniz için kendim ve oğlum adına teşekkür ederiz.

S.E.A / 24.01.2021
Şule Hanım,

Merhaba ADE ailesi, tavsiye üzerine geldiğim bu aile de gerçekten aradığımı bulduğumu söyleyebilirim. Oğlum ile ben iki yıl süren bir destek programından sonra bir yerlerde takıldığımızı düşündüm. Artık aldığımız destek ileri götürmüyordu bizi ve arayış içindeyken ADE ile tanıştım. Güler yüzlü karşılanma hiç sıkılmadan anlattıklarımı dinleme ve olaya farklı bakış açıları ile ilk etapta yeşil ışık yaktı bana. Sonraki süreçte de doğru adım attığımıza karar verdim. Takıldık artık bir adım atamıyoruz değdim tedavi süreci olumlu olarak bizi çok değiştirdi. ADE çalışanları ve psikoloğumuz bakış açısı bizimde bakış açımız ve yolumuzu değiştirdi ve ilerletti. Sadece oğluma değil anne olarak bana da çok iyi geldi. Teşekkür ediyorum.
Şule Hanım,

Biz ADE’ye gelmeden önce çocuğumuzla ilgili bizi çok kötü yönlendirmişlerdi. Fakat ADE’ye geldikten sonra o kadar çok açıldı ve o kadar çok gelişti ki şimdi yaşının üzerinde. Burada gördüğümüz sevgi ve ilgi onu bu duruma getirdi. İyi ki varsınız.
Şule Hanım,

Gördüğüm kadarıyla ADE, ciddi disiplinli ve başarıya mahkum bir ekip. “Ben” demeyen “Biz” diyen bir kuruluş. Güler yüz ve samimiyet olmazsa olmazları. Yolun açık olsun ADE.
Şule Hanım ve Feyza Hanım,

Biz ADE’ye okulumuzun rehberlik servisinin tavsiyesi ile gelmeye başladık. Yedi yaşında bir oğlum var ve aile birliğinin sonlanmasından çok etkilenmişti. İlk önce Şule Hanım onunla çalışmaya başladı. Kızım içinde yardım almak istiyordum. Ona kendisini ikna edemiyordum. Oğlum burada gördüğü ilgiden de oyunla birlikte bu sürecin yürütülmesinden çok mutlu oldu. Evde kızıma da bahsedince onu da birlikte ikna etti. İkisi de buraya başladıktan sonra bu süreci daha normalleştirdiler. Kızım aslında bu konu ile ilgili pek konuşmazdı. Artık bahsi açılınca ortamdan kaçmıyor. Şule Hanım’ın bilgi ve emeğine sağlık çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca oğlumun 3-4 harf ile ilgili sıkıntısı ve konuşma zorluğu vardı. Bizi Feyza Hanım’a gönderdiler. Bu konuda da çok yol aldık. Son teşekkürümü de her randevumuzu özenle düzenleyip arayan Şükran Hanım’a etmek istiyoruz. Güzel, sadık bir ortam ve ilgili bir kadro emeğinize sağlık.

R.M / 23.01.2021
Şule Hanım,

Oğlum dokuz yaşında ve iki yaşından beri bazı problemlerimiz oldu. Fzt. Çimen Hanımdan duyu bütünleme destekleri alıyorduk ve o bize hep oyun terapisi almamız gerektiği konusunda çok ısrar etti. İlk önce anlamsız geldi. Oyunla çocuk neyi ne kadar öğrenebilir diyorduk. Öfke kontrolü yapamıyordu ve vurmayı, zarar vermeyi oyun haline getirmişti. Okuldan çok şikayet alınca denemek istedik. Çimen Hanım’ın tavsiyesi ile Şule Hanım’a başladık. Çocuğun oynadığı oyunla bütün dünyası gerçekten çözebiliyor. O hafta ne yaşadığını bizden önce bize anlatıyor. Tabi ki bu durum bizi çok şaşırttı. İşini hakkıyla yaptığını şahit olduk. Çok memnun kaldık ve iyi gidiyoruz. İnşallah böyle devam eder. Teşekkür ediyoruz.

E.K / 24.01.2021