Başa

Eğitimler ve Seminerler » Uzman Eğitimleri

Gottman Çift Terapisi I. Düzey Eğitimi Antalya'da

GEÇMİŞ ETKİNLİK

Filiz Kaya ve Özge Altan Aytun

7 - 8 Haziran 2014

Çiftler Arasındaki Köprüyü Yenide İnşa Etmek

Ülkemizdeki tek Gottman Çift Terapistleri Filiz Kaya ve Özge Altan Aytun tarafından verilmektedir. Eğitime katılanlara uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecektir ve 300 sayfalık uygulayıcı manuali paylaşılacaktır.

Eğitime kimler katılabilir: Tüm ruh sağlığı bölümleri mezun ve öğrencileri, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümleri mezun ve son sınıf öğrencileri.

Gottman Çift Terapisi
I. Düzey Eğitimi

Çift Terapisinde Gottman Yöntemi, Dr. John Gottman'ın 1970'de başlayan ve bugüne kadar devam eden bilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Bu araştırmalar, dünyada çiftlerle yapılan ilk ve en kapsamlı araştırmalar olma özelliği taşımaktadır.

35 yıldır devam eden araştırmalara dayanan ve çift terapisinin duayenleri John ve Julie Gottman tarafından geliştirilmiş olan Gottman Yöntemi, çiftler ve ilişkiler konusunda dünyada etkinliği ve geçerliliği kanıtlanmış en kapsamlı terapi yöntemidir.

Bu yöntem çiftlere ilişkideki arkadaşlığı ve yakınlığı derinleştirmede gerekli olan özgün becerileri öğretmeye yardım etmek için oluşturulmuştur. Çatışmaların üretken biçimde yönetilmesini sağlamak için, "çözülebilir sorunları" ele almak ve "çıkmaza girmiş" (veya daimi) konular hakkında diyalog oluşturmak için yöntemler sunmaktadır.

Gottman Çift Terapisti olmak ister misiniz?

Uluslararası geçerliliği olan bir sertifikanın ve 300 sayfalık uygulayıcı manualinin paylaşıldığı bu önemli eğitim, ülkemizdeki tek Gottman Çift Terapistleri Filiz Kaya ve Özge Altan Aytun tarafından verilmektedir.

Eğitime kimler katılabilir: Tüm ruh sağlığı bölümleri mezun ve öğrencileri, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümleri mezun ve son sınıf öğrencileri.

Gottman Çift Terapisi ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.ciftterapisi.com adresinden ya da Gottman Enstitüsü'nün resmi adresinden ulaşabilirsiniz.

Antalya Davranış Enstitüsü iletişim: 0553 507 25 60

Eğitim ücreti için hesap numarası: İş Bankası Muratpaşa Şubesi : 6234-0005188


Etkinliğimizden fotoğraflar