Başa

Eğitimler ve Seminerler » Herkese Açık Eğitimler

Aile Dizimi

GEÇMİŞ ETKİNLİK

19 Haziran 2016 Saat 09:00-18:00 (Tüm gün)

Eğitimci: Psikiyatrist Dr. Burçin ACAR

Tel: 0553 507 2560

Adres: Antalya Davranış Enstitüsü, Varlık Mah. Teomanpaşa Cad. Özgül Apt. Kat:1 No:1 Muratpaşa/ ANTALYA

Eğitime kimler katılabilir: Konuyla ilgilenen herkes katılabilir.

Eğitime katılmak için lütfen arayınız.

Eğitim Ücreti 350 TLAile Dizimi

Hayata ilk adım attığımız, anne karnına ilk düşüş anımızda kocaman boş bir sayfa yerine bir sürü yaşanmışlığın anılarını içeren, çok zengin ve renkli bir geçmiş yaşam mirasını anne ve babamızdan devralarak başlarız yaşama.

Aslında bu miras onlara da kendi ebeveynlerinden devredilmiştir ve bu aktarım, insanlığın başlangıcından beri akmakta olan yaşam ırmağının kaynak gücünü içerir ve bu gücü akıtır içimize.

Bize miras olarak aktarılan tüm bu deneyimler, çoğu zaman bizi derinden etkileyerek, farkına varmasakta yaşam yolumuzu ilişkilerimizin biçimini, hastalık ve sağlık düzlemlerimizi, yaşamda hissettiğimiz doyum duygusunun varlığını veya yokluğunu belirler.

Irmağın yoluna düşen kayalar nasıl ırmağın akışını etkilerse, bize aktarılan olumsuz ve travmatik deneyimler de önümüzü tıkayan, akmamızı engelleyen engelleri oluştururlar.

Bu yüzden kuşaklar öncesinde aile travmaları, bu gün yaşadığımız fiziksel ya da ruhsal rahatsızlıklarımızın sebebi olabilir.

Aile sistemimizde yaşanmış;
· Göçler
· Savaşalar
· Miras kayıpları ya da yaşanmış haksızlıklar
· Erken ölümler, erken ebeveyn kayıpları
· Yok sayılan kürtajlar-düşükler
· Gözardı edilen önceki eşler
· Öldürenler-öldürülenler
· Tecavüz edenler ya da tecavüze uğrayanlar
· İntihar gibi ağır, kadersel, travmatik yaşantılar

Daha sonraki kuşaklarda;
· İlişkilerde başarısızlık
· İş yaşamında doyumsuzluk ve para problemleri
· Depresyon
· Panik atak gibi ruhsal sıkıntılar
· Cinsel problemler
· Bir türlü çözülemeyen ve sürekli kendini tekrar eden yaşam olayları,
· Kanser, kalp, şeker gibi organik hastalıklar olarak kendini gösterebilir.

Sistemik fenomonolojik aile terapisi (aile dizimi) görmediğimiz, bilmediğimiz, farkında olduğumuz ya da olmadığımız, bizi bağlayan, geçmiş yaşanmışlıklarla dolanık hale getiren tüm unsurları görünür, bilinir, anlaşılır hale getiren dolayısıyla bizi kıskıvrak bağlayan hareketsiz kılan bağlarda özgürleştiren, derin ruhsal düzlemlerle çalışan, çok etkili bir terapi yöntemidir.

Yapacağımız bir günlük çalışmamızda, bu eşsiz yöntemin yardımı ile aile köklerimize doğru derin bir yolculuğa çıkacağız. Bu yolculuk yaşam ırmağımızda yolumuzu tıkayan, değişmek ve dönüşmek için görmeye ve bilmeye ihtiyaç duyduğumuz tüm unsurların ortaya çıkmasını sağlayarak bize ait olan yaşamda daha özgür, daha hafif ve daha doyumlu bir varoluşa yol almamıza yardım edecek…Eğitmen Hakkında;

Psikiyatrist Dr. Burçin ACAR

1995’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Bezmi Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesinde tamamlayarak psikiyatrist oldu. Aile ve Evlilik Tedavileri Derneğinin(AETD) VE İlişki Psikoterapileri Enstitüsünün düzenlemiş olduğu ‘’Aile ve Evlilik Terapisi’’ eğitimlerine katıldı. Doç. Dr.İnci Doğaner’in düzenlemiş olduğu ‘’Aile ve Eş Terapisinde İletişim Çözümlemeleri’’ kursuna katıldı. Uzm. Psik. Zehra Karburçak’ın düzenlemiş olduğu etkileşim gruplarına devam etti. Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) bünyesinde verilen ‘’Cinsel İşlev Bozukluğu Terapisi’’ eğitimini tamamlayarak seks terapisti oldu. Psik. Selma Erk’in düzenlemiş olduğu okuma gruplarına katıldı. Kognitif Davranış Terapileri Derneği Bünyesinde verilen,’’Kognitif Davranış Terapileri’’ eğitimine katıldı. Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsünün düzenlediği, ‘’Aile Dizimi Sistematik Fenomonolojik Aile Terapisi’’ eğitimini bitirdi ve Sistem Dizimcisi oldu. Bert Hellinger’in Avusturya’da düzenlemiş olduğu ‘’The New Advenced Familiy Constellation, Moving WithThe Spirit-Mind’’ eğitimini tamamladı. Stephan Hausner’ın düzenlediği ‘’Hastalıklar ve Sistem Dizimi’’ Eğitimine katıldı. Doç. Dr. Burhanettin Kaya’nın vermiş olduğu ‘’Travma sonrası stres bozukluğu ve diğer ruhsal bozukluklarda EMDR’’ eğitimini tamamladı. Homeopati Derneğinin ECH (European Committee For Homeopathy) programına bağlı olarak verdiği homeopati eğitimini tamamladı. Kardiyolog ve Bioenerji Uzmanı olan Luka Alkan Mosseiwa’dan ‘’Temel Bioenerji’’ eğitimi aldı. Uzm. Dr. G. Atilla Aykut’tan ‘’Oneness Deeksha Giver’’ eğitimini aldı. Wellness İnstitute’un düzenlemiş olduğu ‘’Kalp Merkezli Hipnoterapi’’ eğitimini tamamladı. Oneness Univercity’nin düzenlemiş olduğu ‘’Deepining ve Special Deepining’’ kurslarına katıldı. Yine Oneness Universcity’nin düzenlemiş olduğu ‘’Trainer ve Advenced Trainer’’ kurslarını tamamlayarak eğitmen oldu.